mechanik%20news%20week.png
MOTORYZACJA.png
WYCIECZKA.png
MYZKA.png
SPORT.png
PAMIETAMY.png
GRY.png
NOWOSCI%20TECHNOLOGICZNE.psd

Mechanik Week

PrgktkqTURBXy83Y2FiM2VmZTY2MDdiYjc4MThjZGNkMzM2NjM2M2YxZi5qcGVnkpUDAM0Bcc0d_c0Q3pMFzQMCzQGx.jpg
gf-Nhdb-YDW2-9x2C_skoda-vision-rs-664x442.jpg
xvision-rs-skoda-design-interior-1.jpg.pagespeed.ic.-D__zPEeSW.jpg
MOTORYZACJA.png

ZSZ Nr.2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

1

Skoda Vision RS to wizja przyszłych samochodów kompaktowych marki, utrzymanych w sportowym duchu RS. Premiera pojazdu odbędzie się podczas październikowego salonu samochodowego w Paryżu.

 

Skoda Vision RS wyraźnie nawiązuje do samochodów ze sportową duszą. Ma 4 356 milimetrów długości i 1 810 milimetrów szerokości. Jej wysokość wynosi zaledwie 1 431 milimetrów, a rozstaw osi 2 650 milimetrów.

 

Podczas przyglądania się szkicom, można dostrzec, że Skoda Vision RS to model, w którym kluczową rolę odgrywa aerodynamika. O atrakcyjnym przednim pasie samochodu świadczą chociażby wąskie reflektory, tył natomiast zdominowany jest przez dyfuzor oraz spojler dachowy.

 

Pojazd ma 4 356 milimetrów długości i 1 810 milimetrów szerokości. Wysokość wynosi zaledwie 1 431 milimetrów, a rozstaw osi 2 650 milimetrów.

 

Konsola centralna wraz z wbudowaną dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG również jest w całości wykonana z włókna węglowego. Ten sam materiał zastosowano w elementach dekoracyjnych, panelach drzwiowych i siedzeniach. Uchwyt wmontowany w drzwi ma kształt pętli – to ma przypominać ukształtowanie tras rajdowych.

 

koda podkreśla, że wnętrze nowego auta będzie bardzo przyjazne dla środowiska. Przykłady? Włókna węglowe składają się w całości z przetwarzanego poliestru, a tapicerka siedzeń wykonana została z ekologicznej Alcantary.

 

Przy opracowywaniu nowej twarzy Vision RS stylista miał inspirować się słynną rajdową Skodą 130 RS. W efekcie ujawniony samochód patrzy na świat przez wąskie reflektory. I jak na sportowy model z rodziny RS z tyłu królują dyfuzor oraz spoiler dachowy.

NOWOSCI%20TECHNOLOGICZNE.psd

 

Bez dwóch zdań jest to teraz najbardziej kompletny smartfon na rynku i dokładnie tak powinien być wyposażony każdy nowy flagowiec. W dodatku Samsung jako jeden z nielicznych potrafił się oprzeć modzie na „notcha”, czyli charakterystyczne wcięcie w ekranie, zapoczątkowane przez Essential Phone, twórczo rozwiniętej przez Appla i kopiowanej praktycznie przez wszystkich producentów (wyjątkiem są jeszcze póki co HTC i Sony).

akby tego było mało, linia Note ma coś, czego nie ma żaden inny smartfon na rynku – rysik. To czyni go urządzeniem wyjątkowym, choć prawda jest też taka, że nie jest to smartfon dla każdego, bo też i nie każdy będzie potrafił wykorzystać pełnię jego możliwości. Ale po kolei.

Galaxy Note 9 jest smartfonem dużym – 161.90 mm wysokości; 76.40 mm szerokości i 8.80 mm grubości to niemało, choć z drugiej strony czapki z głów za to, że Samsungowi udało się w takich wymiarach zamknąć aż 6,4 calowy wyświetlacz Super AMOLED (514 ppi – rewelacyjna jakość). Tak czy owak, dodając do tego solidne 201 g wagi, nie da się powiedzieć, że można go komfortowo obsłużyć jedną ręką. Nawet ja, mając spore dłonie, musiałem się nieźle nagimnastykować. Sytuacji nie poprawiają ani szklane plecki (tak, zbierają odciski palców jak szalone), przez co telefon jest bardzo śliski, ani zakrzywione boki ekranu (odbijają światło), przez co chwyt nie jest tak pewny jak być powinien. Cóż – nigdy nie byłem ich zwolennikiem, bo nad bez dwóch zdań efektowny wygląd osobiście przedkładam praktyczność, ale jest jak jest i tyle. Ramki nad i pod wyświetlaczem są minimalne, po bokach nie ma ich praktycznie wcale i Note 9 z przodu prezentuje się nad wyraz okazale.

Z tyłu nieco mniej, bo poziomo umiejscowione podwójne obiektywy są różnej wielkości i w ramce mamy niewielki bałagan. Pod nią umieszczono czytnik linii papilarnych, który działa bardzo dobrze, ale który jest odrobinę za wysoko, i trzeba albo zmieniać chwyt albo sporo naciągać palec.

11401136-samsung-glaxy-note-9-900-555.jpg

ZSZ Nr.2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

11401334-samsung-glaxy-note-9-900-555.jpg
11401170-samsung-glaxy-note-9-900-554.jpg

 

PAMIETAMY.png

ZSZ Nr.2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

30571321_2396301430395242_5419757787020263424_o.jpg
30530576_2396302103728508_5529634535194492928_o.jpg
30530645_2396301693728549_2700644305801838592_o.jpg

3

Społeczność szkolna złożyła dziś hołd wszystkim Polakom zamordowanym w 1940 roku z rąk radzieckiego NKWD. Szczególnie upamiętniono asp. p. p. Wacława Królaka, któremu dedykowano zasadzony na terenie szkoły „Dąb katyński”. Modlitwę za poległych odprawił ks. P. Trzciński.

wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”[1], połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Swoim maksymalnym zasięgiem objęło część lewobrzeżnych dzielnic miasta, niewielki obszar prawobrzeżnej Warszawy oraz Puszczę Kampinoską i Legionowo.

 

Powstanie warszawskie było wymierzone militarnie przeciw Niemcom, a politycznie przeciw ZSRR oraz podporządkowanym mu polskim komunistom. Dowództwo AK planowało samodzielnie wyzwolić stolicę jeszcze przed wkroczeniem Armii Czerwonej, licząc, że uda się w ten sposób wzmocnić międzynarodową pozycję rządu RP na uchodźstwie oraz powstrzymać realizowany przez Stalina proces wasalizacji i sowietyzacji Polski. Po wybuchu powstania Armia Czerwona wstrzymała ofensywę na kierunku warszawskim, a radziecki dyktator konsekwentnie odmawiał udzielenia powstaniu poważniejszej pomocy. Wsparcie udzielone powstańcom przez USA i Wielką Brytanię miało natomiast ograniczony charakter i nie wpłynęło w sposób istotny na sytuację w Warszawie. W rezultacie słabo uzbrojone oddziały powstańcze przez 63 dni prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją 3 października 1944 roku.

 

W trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Na skutek walk powstańczych oraz systematycznego wyburzania miasta przez Niemców uległa zniszczeniu większość zabudowy lewobrzeżnej Warszawy, w tym setki bezcennych zabytków oraz obiektów o dużej wartości kulturalnej i duchowej.

 

 

 

WYCIECZKA.png

Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji)[4] oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G7, APEC.

 

Obszar obecnej Kanady zamieszkiwały od tysięcy lat ludy tubylcze (plemiona Indian i Inuitów). Rozpoczęte pod koniec XV w. brytyjskie i francuskie ekspedycje zbadały całe atlantyckie wybrzeże Kanady, co spowodowało stopniowe ich zasiedlenie przez brytyjskich i francuskich obywateli. W 1867 cztery kolonie wchodzące w skład Brytyjskiej Ameryki Północnej uchwaliły Konfederację Kanady i powołały do życia nowe państwo – Kanadę. Stopniowy proces uniezależniania się od Wielkiej Brytanii osiągnął punkt kulminacyjny w 1982, gdy uchwalenie nowej Ustawy o Kanadzie (ang. Canada Act 1982, fr. Loi de 1982 sur le Canada) zerwało ostatnie więzi zależności od parlamentu brytyjskiego.

 

Kanada do dziś pozostaje monarchią konstytucyjną, z Elżbietą II jako głową państwa i utrzymuje demokrację parlamentarną. Kanada jest krajem dwujęzycznym i wielokulturowym, w którym na poziomie federalnym obowiązują dwa języki oficjalne: angielski i francuski. Kanada jest państwem uprzemysłowionym i zaawansowanym technicznie, o zróżnicowanej gospodarce w znacznym stopniu uzależnionej od własnych bogactw naturalnych i wymiany handlowej – zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi, z którymi Kanada ma trwałe i liczne związki.tt

Nazwa Kanada pochodzi od słowa kanata (lub kanada) oznaczającego w języku Irokezów i Huronów wieś lub osadę. W 1535 mieszkańcy okolic obecnego miasta Québec używali go, wskazując podróżnikowi Cartierowi drogę do wioski Stadacony[5]. Cartier natomiast posłużył się słowem kanata na określenie nie tylko wioski, ale całego obszaru podległego wodzowi. Stadacony o imieniu Donnacona.

 

4

Nazwa Kanada pochodzi od słowa kanata (lub kanada) oznaczającego w języku Irokezów i Huronów wieś lub osadę. W 1535 mieszkańcy okolic obecnego miasta Québec używali go, wskazując podróżnikowi Cartierowi drogę do wioski Stadacony[5]. Cartier natomiast posłużył się słowem kanata na określenie nie tylko wioski, ale całego obszaru podległego wodzowi Stadacony o imieniu Donnacona. Od 1545 europejskie książki i mapy zaczęły nazywać ten region jako Kanada (fr. Canada)[6].

 

Później Kanadą zaczęto nazywać całą francuską kolonię obejmującą część Nowej Francji wzdłuż Rzeki Św. Wawrzyńca i północne wybrzeża Wielkich Jezior. W 1791 obszar ten podzielono na dwie kolonie – Górną Kanadę (anglojęzyczną) i Dolną Kanadę (francuskojęzyczną). W 1841 doszło do połączenia ich w brytyjską Prowincję Kanady (ang. Province of Canada, fr. Province du Canada). W 1867 na mocy Konfederacji Kanady cztery kolonie wchodzące w skład Brytyjskiej Ameryki Północnej (Ontario, Quebec, Nowy Brunszwik i Nowa Szkocja) powołały do życia nowe państwo: Dominium Kanady. Nazwa ta obowiązywała do lat 50 XX w. Od 11 grudnia 1931 kiedy Kanada uzyskała polityczną autonomię od Wielkiej Brytanii, rząd federalny coraz częściej zaczął się posługiwać w dokumentach państwowych i traktatach prostą nazwą Kanada. Konstytucja Kanady z 1982 zawiera tylko nazwę Canada i jest to obecnie jedyna i dwujęzyczna oficjalna nazwa państwa.

Canada-249261.jpg

ZSZ Nr.2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

MYZKA.png
dz03MDA=_src_51011-organek-stodola-2018-audiocompl.jpg
fabe1816-81ce-4a08-a59b-4083fadad1bf.jpg
50865-malomiasteczkowy_dawid_podsiadlo_audiocompl.jpg

ZSZ Nr.2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

5

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako power trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt. „Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce, zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015).

 

Tylko w latach 2014 - 2016 ØRGANEK dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność. Zarówno debiutancki album grupy, jak i jego następca - „Czarna Madonna” - pokryły się platyną, a Tomasz Organek został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016 i 2017. Zespół otrzymał ponadto dwa Fryderyki w kategoriach „Album Roku Rock” za płytę „Czarna Madonna” oraz „Utwór Roku” za piosenkę „Mississippi w Ogniu.

Trzecia płyta Dawida Podsiadło zbliża się dużymi krokami, premiera jest zapowiedziana na jesień. Tymczasem możemy już posłuchać jego nowego singla pt. „Małomiasteczkowy” zapowiadającego nowe wydawnictwo.

 

Na pierwszy rzut oka tekst „Małomiasteczkowego” może zostać odebrany jako gorzka krytyka wylansowanego świata wielkiego miasta. Dawid Podsiadło wyjaśnia jednak, że miał na myśli bardziej uniwersalny przekaz: „To utwór o przełamywaniu barier, wstydu i szukaniu miejsca w nowej rzeczywistości. Nie mam tu żadnych wniosków. Mam za to wiele spostrzeżeń i przemyśleń, ale jestem jeszcze parę kroków od krytykowania czegokolwiek. Na pewno w niektórych momentach przemawia przeze mnie zazdrość, odzywają się jakieś skamieniałe kompleksy, o których istnieniu przez długi czas nie wiedziałem.”

GRY.png

Sterowniki AMD 18.9.1 z ulepszeniami m.in. dla Shadow of the Tomb Raider

 

Pojawiły się nowe sterowniki AMD w postaci Radeon Software Adrenalin Edition 18.9.1. Tym razem drivery koncentrują się na ulepszeniach optymalizacji dla Shadow of the Tomb Raider i Star Control: Origins.

 

Firma AMD udostępniła nową wersję sterowników dla kart z rodziny Radeon, które opatrzono nazwą Radeon Software Adrenalin Edition 18.9.1. Główną atrakcją są ulepszenia optymalizacji dla dwóch świeżych produkcji w postaci Shadow of the Tomb Raider oraz Star Control: Origins. Pierwsza z tych gier ukaże się jutro, a na premierę drugiej poczekamy do 20 września.

 

Radeon Software Adrenalin Edition 18.9.1 przynosi także poprawki błędów. Zadowolone powinny być zwłaszcza osoby bawiące się w Monster Hunter: World, gdyż usunięto problemy z aktywacją funkcji FreeSync przy uruchamianiu tej gry. Najnowsze drivery Radeon Software Adrenalin Edition są przeznaczone dla komputerów z systemem Windows 10 (wersja 32- i 64-bitowa) oraz 7 (wersja 32- i 64-bitowa z zainstalowanym SP1 lub wyższym). AMD podkreśla, że sterowniki nie nadają się dla użytkowników komputerów Mac korzystających z funkcji Boot Camp. Sterowniki obsługują karty grafiki z następujących serii: Radeon RX Vega, Radeon RX 500, Radeon RX 400, AMD Radeon Pro Duo; AMD Radeon R7 300, AMD Radeon R9 Fury, AMD Radeon R7200, AMD Radeon R9 Nano, AMD Radeon R5 300, AMD Radeon R9 300, AMD Radeon R5 200, AMD Radeon R9 200, AMD Radeon HD 8500 - HD 8900, AMD Radeon HD 7700 - HD 7900, AMD Radeon R9 M300, AMD Radeon R7 M200, AMD Radeon R7 M300, AMD Radeon R5 M200, AMD Radeon R5 M300, AMD Radeon HD 8500M - HD 8900M, AMD Radeon R9 M200 oraz AMD Radeon HD 7700M - HD 7900M.

 

ZSZ Nr.2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

6

amd-rx-470-msi-1-of-4-100675464-orig.jpg
AMD-Radeon-RX-400-series-Featured.jpg
77417703.jpg
SPORT.png

Były obrońca Chelsea i reprezentacji Anglii, John Terry nie zagra w Spartaku Moskwa. Piłkarz przeszedł testy medyczne i miał podpisać kontrakt z nowym klubem, ale w ostatniej chwili zrezygnował, argumentując swoją decyzję względami rodzinnymi.

 

Były obrońca Chelsea i reprezentacji Anglii, John Terry nie zagra w Spartaku Moskwa. Piłkarz przeszedł testy medyczne i miał podpisać kontrakt z nowym klubem, ale w ostatniej chwili zrezygnował, argumentując swoją decyzję względami rodzinnymi.

 

Były obrońca Chelsea i reprezentacji Anglii, John Terry nie zagra w Spartaku Moskwa. Piłkarz przeszedł testy medyczne i miał podpisać kontrakt z nowym klubem, ale w ostatniej chwili zrezygnował, argumentując swoją decyzję względami rodzinnymi.

 

Były obrońca Chelsea i reprezentacji Anglii, John Terry nie zagra w Spartaku Moskwa. Piłkarz przeszedł testy medyczne i miał podpisać kontrakt z nowym klubem, ale w ostatniej chwili zrezygnował, argumentując swoją decyzję względami rodzinnymi.

 

 

1200px-Chelsea_FC.png

ZSZ Nr.2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

7

skysports-football-championship-aston-villa-john-terry_4230144.jpg
Optimized-Screen-Shot-2018-08-24-at-18.09.55-1000x600.jpg
c6f03a69b78b41933bc6fa915581dbcb-598.jpg